O nás

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

MAREK DOBEŠ
jednatel společnosti

více informací

Narozen v Praze, vystudoval Univerzitu Karlovu se zaměřením na filmovou kritiku. Roku 1992 začal pracovat jako novinář pro nakladatelství Cinema. Stadium zakončil magisterským titulem roku 1998.

Později pracoval pro filmové časopisy jako Premiere, Kinorevue nebo Cinema a posledním rokem své kariéry novináře pro televizní magazín Kinobox.

Spolupracoval také s mezinárodním filmovým festivalem v Karlových Varech a pražským Febiofestem. V zahraničí spolupracuje se slovinským festivalem zaměřeným na horor a sci-fi Grossman.

Filmové a televizní scénáře začal psát už při studiu. Roku 1998 napsal spolu se svými kolegy první celovečerní scénář a tentýž rok natočil první krátký film s koprodukční podporou firmy Filmexport.

Ve spolupráci se společnostmi jako JBJ Film (Kajínek), North American Pictures, Punk Film, Three Brothers Production, Space Film a dalšími napsal řadu scénářů.

Jako producent, režisér a scenárista spolupracoval s Českou televizí (Byl jsem mladistvým intelektuálem, televizní seriál Místo nahoře), Novou a Punk Filmem (Vnuk je tramp), českou pobočkou společnosti Warner Bros (Byl jsem mladistvým intelektuálem) a distribuční společností Bontonfilm (Choking Hazard).

Roku 2007 Marek vstoupil do společnosti Alfedus. Marek Dobeš píše, režíruje a produkuje. Má za sebou vedle celovečerních a krátkometrážních filmových projektů mimo jiné množství reklam (Philips, La Casa Argentina, UNCS, Procter & Gamble aj.), videoklipů Olympic, RAGE, Blaze Bayley a dokumentární film ke stému výročí Mezinárodní šermířské federace (FIE).

Richard Harušťák

RICHARD HARUŠŤÁK
ředitel společnosti

více informací

Narozen v Příbrami. Od mládí se věnuje svým dvěma vášním – podnikání a rockové hudbě. Začínal na Táborsku obchodováním s rýsovacími prkny, až se dopracoval k jedné z nejžádanějších pražských firem v oblasti údržby a úklidu objektů.
Koncerty začal organizovat po přestěhování do Želče na Táborsku. Jeho rukama prošly desítky rockových skupin jako Katapult, Vodovod, Hudba Praha.
Poté pracoval jako osobní asistent Karla Kryla.
Jako manažer si vybral až progresivně rockovou skupinu Seven Honzy „Kirka“ Běhunka, které se věnuje už od dob jejích instrumentálních začátků. Dnes skupina koncertuje v Moskvě a jejími hosty na české scéně jsou takové hudební osobnosti jako Viktor Smolski (Rage), Doro Pesch, Kamil Střihavka nebo Honza Toužimský.
Richard Harušťák byl prvním, kdo do Česka přivezl zpěváky Doro Pesch a Blaze Bailey.
Stál u ideového zrodu pražského hudebního klubu Retro.
Je zakládajícím členem aktivity oceňující podnikatelské subjekty Zlatá kravata.
S Markem Dobešem jej pojí zájem o českou historii, hudbu a film.
Ve filmové oblasti se Richard Harušťák etabloval jako koproducent filmu Choking Hazard, ve kterém hrají Jaroslav Dušek nebo Jan Dolanský. Společně s Markem Dobešem produkoval množství krátkých filmů.
Jejich největším projektem je historický film o životě Jana Žižky z Trocnova.

O SPOLEČNOSTI

Společnost Alfedus funguje od roku 1998 a v osobách svých zakladatelů Richarda Harušťáka a Mgr. Marka Dobeše se soustředí se na hudbu a film.

Stáli jsme u zrodu natolik rozdílných projektů, jako jsou seriál Místo nahoře, thriller Kajínek, historický velkofilm Jan Žižka nebo černá komedie Choking Hazard.

Natáčíme reklamní spoty, interní či produktová videa i klasické TV reklamy.

Naší přidanou hodnotou je podíl na kreativním pojetí, dotažení nápadu klienta k pointě, v případě potřeby i kompletní kreativa od nápadu až k finální realizaci na klíč jak jsme to předvedli třeba v případě ambiciozně pojaté reklamy s děleným obrazem pro Zdravotní pojišťovnu Ministerstva Vnitra.

Věnujeme se i dokumentární tvorbě, natočili jsme dokument ke sto letům olympijského šermu FIE100, spolu s Českou televizí dokument z výjimečného domova seniorů Cesta na Měsíc nebo pro Fotbalovou asociaci České republiky seriál Česká fotbalová mašina

Realizujeme videoklipy pro domácí i zahraniční skupiny a interprety.

Vydali jsme několik knih jako například fantasy pro celou rodinu Vánoční příběh a hudebních nosičů.

© 1998 Alfedus spol. s r.o. všechna práva vyhrazena